Tütüncü dükkanı açmak için

Para kazanmak açısından yasal bir iş olduğu için de önemli bir alana sahip olduğunu söylemek mümkündür. Tüm dünyada tütün içen sayısı çok fazla olduğu için tütüncü dükkanı (tobacco) açmak çok mantıklı bir iş olacaktır. İnsanların tütün ihtiyaçlarını karşılamak para kazanmak açısından çok kolay bir hâl alacaktır. Ülkemizde tütün fiyatları da oldukça yüksek olsa da tütün tüketen sayısı hiç azalma göstermiyor diyebiliriz. Tüm dünyada en çok satış yapan tütün ürünleri için tütüncü dükkanı (tobacco) açmak her ne kadar kolay gözükse de gelirler ve giderler esas alınmalıdır.

Tütüncü Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Tütün dükkanı sizlere büyük kârlar sağlamasa da sağlayacağı getiriler sayesinde sizlere yardımcı olacaktır. Peki tütün dükkanı açmak için gerekenler nelerdir. Tütün dükkanı açmak istiyorsanız herhangi özel bir şeye sahip olmanız gerekmemektedir. Tütüncü dükkanı açmak için gerekenler sadece dükkanı açarak odaya kaydınızı yaptırmanız yeterli olacaktır. Tabi daha sonra tütün ürünlerini dükkanınız da bulundurarak kârlı satış yapmak da size kalıyor. Büyük şehirler de yüksek nüfuslu alanlarda bu dükkanları açmak satış miktarınızın yükselmesine de yardımcı olmaktadır. Çoğu kişinin atılım için düşündüğü fakat cevap bulamadığı tütüncü dükkanı açmak için gerekenler sorunu sizler için anlattık. Ayrıca tütüncü dükkanınız da sadece sigara değil nargile,tütün sarma için gerekenler vs. malzemeleri de satabilir kazanç sağlayabilirsiniz.

Tütüncü Açmak Karlı Mı?

Tütün dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle bazı soruların cevabınız bilmeniz gerekmektedir. Öncellikle tütüncü açmak kârlı mı? Tütün dükkanı açacaksanız satışlarınızı çok iyi yapmalısınız. Çünkü dükkanınız size ait olmayacak ise dükkan kirası ve vergi gibi bir çok gideriniz olacaktır. Tütün ürünleri satışınızı yüksek tutmanız gerekiyor bunu sigaranın yanında nargile ve diğer tütün ürünlerini de fazla satarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işe atılmak isteyen çoğu kişinin aklında ki “tütüncü açmak kârlı mı” sorusuna cevap olarak bunları dikkate almanız da size faydalı olacaktır. Satışlarınızın artması için doğru pazarlama yapmak için reklam gibi müşteri çekecek fırsatları da değerlendirebilirsiniz. Tüm dünyada yaygın hale gelen tütün ürünleri ülkemizde de çok fazla satış yapmaktadır.

Tütüncü Açmak Para Kazandırır Mı?

Tütün ürünlerini satmak için dükkan açmayı düşünenlerin yine en çok yönelttiği sorulardan birisi de tütüncü açmak para kazandırır mı? Sorusu oluyor diyebilirim.Tütün ürünleri satacak olanların her türlü bilgiyi edinmeleri gerekmektedir. Çünkü satış yapmak kadar giderleri de yoklamak gerekmektedir. Tütün ürünlerini satmak her zaman kazanç sağlamaktadır. Fakat dediğimiz gibi yapılan satışlar, gelirler kadar giderlere de dikkat edilmelidir. Geliriniz giderinizden fazla olmamalıdır. Bunun içinde her zaman iyi satışlar yapmalısınız. Dükkan gideri alınan tütün ürünleri ve vergiyi karşılamanız için sağlam satışlar yapılmalıdır. Tabi tütünleri her zaman için en çok satılanlar arasındadır. Fakat satış yapmadan önce popülerlik kazanmanızda da fayda olacaktır. Çünkü tütün ürünlerinin satımı çok fazla olduğu için bu ürünleri satan dükkanlarda çok fazla hale geldi. Bu yüzden satışa başlamadan önce insanların sizi tanıması ve size alışması için popülerlik kazanmanız satışlarınızın artmasında fayda sağlayacaktır. En çok merak edilen tütüncü açmak para kazandırır mı? Sorusuna karşılık verilebilecek bir başka cevap ise giderlerinizin fazla olacağı için tütün fiyatlarınızı olabildiğince ucuz fiyata alarak piyasa değerinde satmanız olacaktır. Fiyatların normalden fazla olması müşterinin de açacağınız dükkanı tercih etmesini imkansız hale getirecektir. Normalden az bir miktar altında satmanız daha çok müşterinin sizi tercih etmesine yol açacaktır.

Tütüncü dükkanı açmak için gerekli evraklar

Tütün dükkanı açmak isteyenler belge olarak aşağıdakileri tamamen tamamlaması gerekmektedir. tütüncü dükkanı açmak için gerekli belgeler ve şartlar aşağıdaki gibidir.

•Vergi dairesine kayıt olmak

•Esnaf odasına kayıt olmak

•İş yerinin bağlı olduğu emniyet ya da jandarmaya başvuru yapılarak gerekli izinlerin alınması

•Bağkur kaydının yapılması

•İtfaiye teşkilatına gerekli başvuruların yapılması

•İş yeri kira ise kira kontratı, mülk ise tapu fotokopisi

Yukarıdaki şartların yerine getirilmesi sonrası belediyece iş yeri için ruhsat verilmektedir. Ruhsat alındıktan sonra iş yeri açılabilir. tütüncü dükkanı açmak istiyorum diyorsanız, yukarıdaki evrakların tamamını düzenli ve raporlar halinde sunmanız gerekiyor.

 

Öncelikle açıkta tütün satışı yapmak kanunen yasaktır. İl, ilçe sağlık memurları veya zabıtaların yapacakları denetimlerde açık tütün satışı yapanlar, satışını yaptıkları tütünün gramajına göre cezalandırılmaktadır.

Al-Kayf olarak açık tütün satışımız bulunmamaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.