NARGILE NASIL YAPILIR

Cam Taban – Su ile kısmen dolu duman odası. Tabandaki su, kaseden çekilen dumanı filtrelemek için kullanılır.

Kase – kase tütün içerir. Daha sonra folyo ile sarılır veya bir HMD (ısı yönetim cihazı) ile doldurulur. Tütünün ısıtılması için kömürler üstüne yerleştirilir.

Kök ve Downstem – Kök , çanağı bir boru ile tabana bağlar ve alt kısım suya iner.

Hortum – Hortum , teneffüs edildiğinde tabandan duman çeken bir hortum portu vasıtasıyla gövdedeki ikinci bir tüpe bağlanır.

Nargile Kaseti – Kaseden düşebilecek kömürleri yakalamak için kullanılır. Ayrıca kullanılmadığı zamanlarda kömürleri tutmak için kullanılır.

Grommetler – Bağlantı parçalarını hava geçirmez tutmak için yaygın olarak kullanılan üç çeşit rondela vardır: biri taban için, biri hortum için, diğeri ise kase için.

Yayın Vana – hortumun içine atılırken temel kurtulmak için bayat duman için bir çıkış.

Nargile Nasıl Çalışır: Isıtılmış odun kömürü, alüminyum folyo ya da bir HMD üzerine yerleştirilir ve kaptaki tütünü kaplar. Hortumdan solunduğunuzda, basınç farkı, kömürden geçen havayı zorlayarak tütünü ısıtmakta ve dumanı dışarı atmaktadır. Duman tütünden aşağı çekilir ve suyun içinden tabanın havaya doğru kabarcıklar. Oradan hortumla çekilir ve solunur. Suyun içinden geçerek tütün dumanından katranı filtreler.

Bir Nargile Nasıl Kullanılır:

Cam tabanını gövdeden ayırın. Bazı Nargile tabanına vidalanan kaynak yaparken, diğerleri bükmek veya ayırmak için çekmeniz gereken bir lastik manşon kullanarak iliştirir. Bazen lastik manşonun etrafına su eklenmesi, bunun parçalanmasına yardımcı olur.

Cam tabanını soğuk suyla doldurun. Varsa, daha soğuk bir duman için buzla karıştırın farklı bir keyif verebilir. Kökünü tekrar takarken, taban suya sadece 2 ila 3 cm suya batırmalıdır. Fitinin kauçuk bir salmastra ile sıkı ve hava geçirmez olduğundan emin olun. Daha sonra Nargile hortumunuzu takın (hava geçirmez olduğundan emin olun).

Nargile tepsisini gövdenin üstüne yerleştirin.

 

Bir çatal veya benzeri bir karıştırıcı kullanarak lülenizdeki Al-Kayf tütünlerini toparlayın. Tütünü hafifçe alüminyum fol yonun altına birkaç milimetre kadar paketlemek istersiniz. Havanın akmasına yardımcı olmak için tütünün ortasında bir kalem genişliği deliği oluşturabilirsiniz.
Kâsenin üst kısmına alüminyum  folyo sarın ve bir iğne ve benzeri bir çubuk kullanarak silindirik bir şekilde küçük delikler açın. Bittiğinde, kabı gövdenin üstüne yerleştirin ve bir grometten hava geçirdiğinden emin olun.
Nargile – hortum, kase ve sapın tüm bağlantı parçalarını iki kez kontrol edin – sıkıca bağlandığından ve lastik contalarla hava geçirmez olduğundan emin olun

Kırmızıya ulaşıncaya kadar 3 ila 4 tane kömür açın ve biraz maşa kullanarak kasenin kenarına yerleştirin. Tütününüzü daha hızlı yakacak şekilde eşit olmayan ısı dağılımını önlemek için kömürleri kasenin etrafına eşit olarak yerleştirin. Nefes. Nefes. Tekrar et. Nargile devam etmek için daha sonra, yeni sıcak kömürler ekleyin.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.